אלימות קשה כנגד בין משפחה

ת.פ. 3461/05 (שלום תל אביב) – אלימות קשה כנגד בן משפחה (עו"ד פלילי דבח ייצג את הנאשם). נגד הנאשם שהוא בעלה של המתלוננת, הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של איומים, תקיפה, תקיפה חבלנית ופציעת בן זוג.

על פי עובדות כתב האישום נהג הנאשם בדרך שבשגרה להכות את אישתו ולגרום לה חבלות קשות בגין סיבות אלו ואחרות. כמו כן כעולה מכתב האישום באחד האירועים, תקף הנאשם את המתלוננת, בכך שבעט בה עד שנפלה לרצפה.

כתוצאה ממעשה זה נפצעה המתלוננת בראשה ונגרם לה חתך. במרכז הראיות וכעדת תביעה מרכזית עמדה ביתם של בני הזוג, הנאשם והמתלוננת, אשר הייתה עדה לאירועים המפורטים בכתב האישום.

לחובתו של הנאשם הרשעה קודמת בבית משפט וזאת בגין עבירות של אלימות כנגד אותה מתלוננת, אשתו ובמסגרת גזר הדין הוטל עליו מאסר מותנה וכן התחייב הוא להימנע מביצוע עבירה בעתיד.

לבסוף ולאחר דין ודברים עם המאשימה, הגיעו הצדדים להסכמה וכתב האישום שונה ורוכך משמעותית ובכך נסללה הדרך לגזר דין שלא יחייב ריצוי המאסר מאחורי סורג ובריח.

בית המשפט, למרות עברו של הנאשם ולמרות שהביע את סלידתו מהמעשים הקשים שיוחסו לנאשם בכתב האישום המתוקן, קיבל את עמדת הסניגור וגזר על הנאשם 12 חודשי מאסר מהם 4 חודשי מאסר בפועל שירוצו בדרך של עבודות שירות.

בית המשפט נעתר לבקשת הסניגור ולא הטיל על הנאשם קנס כספי ופיצוי למתלוננת. בית המשפט בחר בגזר הדין לציין את התמדתו, התעקשותו ומאמציו של הסניגור להביא לכך שהנאשם ירצה את עונש המאסר בפועל שהושת עליו בדרך של עבודות שירות ולא מאחורי סורג ובריח – מאמצים שנשאו פרי.

הקושי המשפטי בתיק הנ"ל נובע ממס' גורמים:

א. עבירות של אלימות במשפחה הינן עבירות שהמחוקק מבקש למגר מתוך החברה ועל כן הענישה הינה ענישה מרתיעה.

ב. לנאשם עבר פלילי והרשעה בבית המשפט בגין עבירות זהות לחלוטין שבוצעו במתלוננת גם כן-אשתו.

ג. ביתם של הנאשם וקורבן התקיפה שלו- המתלוננת, שאין לה כל סכסוך עם האב או האם, הייתה עדת תביעה מרכזית בתיק.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.
במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.
טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509
נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999
בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

 

לשיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ

לקבלת עדכונים

לקבלת מידע נוסף ועדכונים חשובים בנושא

 
דילוג לתוכן