חטיפת קטין

ברצוני לספר לכם על אירוע אשר הוכיח חד משמעית את הנחת העבודה שלי, לפיה השילוב בין  והמומחיות בתחום דיני המשפחה, הינו השילוב המנצח ובזכות ההתמחות, הלקוחות במשרדי מקבלים "כיפת ברזל" בכל החזיתות בהן הם מתמודדים.

אירוע קשה, שנכנס לטיפול במשרדי בפגרה

אירוע שבסופו ובזכות ההתמחות בשני התחומים ותוך כדי התנהלות מקבילה בשתי זירות משפטיות סבוכות, הצלחתי לסכל מזימה מתוכננת שתכליתה הייתה חטיפת קטין מידי אביו שיוצג על ידי, והברחתו לחו"ל ובמקביל ניסיון להפליל את האב בפלילים בכדי למנוע ממנו אפשרות להלחם על השבת בנו!!!

חזית במישור הפלילי:

יחידה חוקרת: משטרת בת – ים.החשד כנגד הלקוח: תקיפה ואיומים כלפי אשתו.העונש הצפוי במקרה של הרשעה: מאסר מאחרי סורג ובריח.

חזית בדיני המשפחה:

בית המשפט לענייני משפחה ברמת גן : עתירת האישה לצו הרחקה כנגד הלקוח תוך ניסיון לעשות מינוף בתיק החקירה הפלילית שעומד כנגדו.מנגד הונחה לפתחו של בית המשפט עתירה דחופה מטעם הלקוח להשבת בנו הקטין לחזקתו.

תוצאה לאחר הטיפול המשפטי שהתבצע על ידי משרדי:

במישור הפלילי:

האב שנחשד בתקיפה סתם ובאיומים, שוחרר ממעצר ללא תנאים מגבילים, פרט לאי יצירת קשר עם המתלוננת.

במישור דיני המשפחה:

הקטין, בצו בית המשפט לענייני משפחה בר"ג, שהתכנס לישיבה דחופה בפגרה, הושב לאלתר לידי אביו ומשפחתו!!!

אני ייצגתי את החשוד בהליכים הפליליים וכן בבית המשפט לענייני משפחה.

פרטי האירוע

פנה אל משרדי, באמצעות בני משפחתו, אדם שסיפר כי בשנה ומחצה האחרונות, התגורר עם בנו הקטין אצל אימו, הסבתא של הקטין וביחד בכוחות משולבים הם מגדלים את הקטין, בן 4 שנים כאשר אימו באה לבקרו מעת לעת.

בהמשך דווח לי כי ממש כמו בתסריט כתוב מראש, הלקוח נפל קורבן למזימה מתוכננת לחטוף את הקטין מחזקתו ולהבריחו לאוקראינה על יד אימו שאינה אזרחית ישראלית ובמקביל הפללתו באישומים פליליים שמטרתם לסכל כל יכולת מטעמו לפעול לסיכול מזימת החטיפה.

מדיווח המשפחה עולה כי, האם בעת הביקור אצל הקטין, לקחה אותו לטיול בגינה וחטפה אותו.אותה אם התקשרה אל הסבתא והודיעה לה שהקטין נחטף והם לא יראו אותו יותר.כאן הסתבכה העלילה עת אביו של הקטין אותו ייצגתי, חייג אל האם שככל הנראה תכננה מראש להקליט את השיחה ובתחבולה "סחטה" איום על חייה מהלקוח שלי.אותו לקוח נעצר מיידית בחשד לתקיפה ואיומים והקטין נותר אצל האם ללא ידיעה היכן הוא נמצא ועם מי.בנקודה זו כאמור לעיל, עת הלקוח עצור ובנו חטוף, בני המשפחה פנו אל משרדי.הקושי המשפטי היה לשלב בין הדין הפלילי ודיני האישות ולנסות להשיב את הקטין לדיד האב, שנמצא במעצר לאור שתואר לעיל.

לאחר בניית אסטרטגיה וטקטיקה משולבת, הוגשו בקשות לבית המשפט לענייני משפחה בדבר השבתו של החטוף לאביו ובקשה לקיום דיונים בהולים, כמו כן עתרתי בדחיפות לצו עיכוב יציאה מהארץ של הקטין וניהלתי משא ומתן שארך שבוע ומס' דיונים לשחרר את האב ממעצר.לציין כי לדיון הראשון בבית המשפט התייצב האב מבית המעצר כשהוא אזוק על כל המשתמע מכך וכאן היה קושי להסביר כי המדובר בעלילה נגדו שנרקחה מבעוד מועד – לחטוף את בנו ולהפלילו בפלילים.

במקביל פעלתי במישור הפלילי מול הרשות החוקרת, להפריך את טענות האם ולהביא לשחרורו של הלקוח ממעצר בו שהה, ללא כל תנאי מגביל, פרט ליצירת קשר עם אותה אישה שניסתה להפלילו.הצלחתי לשכנע את המדינה כי לא הייתה תקיפה וכי האיומים הינם במדרג תחתון ופרי לתחבולה של המתלוננת וכאמור הלקוח שוחרר ללא כל הגבלות מלבד איסור מפגש עם המתלוננת.

בהמשך עתרתי לדיון נוסף דחוף בפגרה בבית המשפט לענייני משפחה בבקשה להשבת החטוף ובדיון עלה בידי לשכנע את בית המשפט כי יש להשיב את הקטין לחזקתו של אביו וסבתו וזאת לאלתר!!! אכן. הקטין הושב לידי אביו והניסיון של האם כשל.

"אני שמח ומסופק כי לאחר מאמץ משפטי מורכב בשתי חזיתות קשות ששילבו מומחיותי בתחום המשפט הפלילי ובדיני המשפחה, הצלחתי לשכנע שתי ערכאות שונות בצדקת הלקוח שלי ובעצם מנעתי עיוות קשה שהיה עלול להיות מנת חלקו… ניתוק מבנו וישיבה מאחרי סורג ובריח – כיום הקטין בחזקת הלקוח שלי והם שבו לשגרת חייהם".

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.
במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.
טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509
נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999
בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

 

לשיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ

לקבלת עדכונים

לקבלת מידע נוסף ועדכונים חשובים בנושא

 
דילוג לתוכן