ייצוג בבית המשפט לעינייני משפחה

מה זה בכלל?
האם זה כדאי לי?
האם זה יכול להזיק לי?
כמה זה עולה?
זה במקום עורך דין?
לא עדיף בית משפט?

אלו בד"כ השאלות שמטרידות צדדים שמופנים להליך גישור. הצדדים שמנהלים תיק גירושין למודי סבל ומגלים חוסר אמון הדדי משווע. לכן גם כשבית המשפט מציע את הליך הגישור החששות כבדים וכל צד נועץ עם עורך הדין שלו טרם ההליך, במהלך ההליך ובסיומו לפני שמגובשות הסכמות אלו ואחרות- הסכמות שיוכנסו להסכם הגירושין ויהיו חלק בלתי נפרד ממנו על כל המשתמע מכך.

גישור כשמו כן הוא. הליך שנועד לקרב בין עמדות הצדדים ולגשר על הפערים עד מציאת נוסחה שתתאים לצדדים ויהא ניתן להעלותה על הכתב בהסכם הגירושין.

להבדיל מבתי המשפט וההליך המנהל שם, הליך הגישור פחות טראומטי לצדדים ומתנהל באופ מתון ורגוע יותר, כאשר הצדדים רואים במגשר כדמות חיצונית, בלתי משוחדת שיש בכוחה למצא בעבורם פתרונות, אפילו פתרונות יצירתיים למכלול הסוגיות.

חשוב מאד להרגיע אתכם ולהדגיש כי ההפנייה להליך גישור הינה בגדר המלצה בלבד. רק בהסכמת הצדדים הם יפגשו עם מגשר. סירוב להליך גישור לא מהווה עילה ל"הפסיד נקודות" בניהול התיק וכן כל מה שנאמר בהליך, בין אם ההליך צלח או כשל הינו דיסקרטי. מגשר שלא מצא דרך לסייע לצדדים מוציא לבית המשפט הודעה לאקונית על סיום תפקידו מבלי לפרט על מה ולמה ובוודאי מבלי לשים אצבע מאשימה על מי מהצדדים.

לא אחת קורה שלאחר אין ספור דיונים בבית המשפט, הקזת דם הדדית ושבירת צד זה את הצד השני, מציע בהמ"ש הליך גישור. לעיתים ההליך נכשל ושבים לכתלי בהמ"ש, אך לעיתים, בהכוונה וייעוץ משפטי וליווי משפטי ראוי – ההליך מצליח וכך נחסכת מהצדדים עוגמת נפש ומלחמה נוספת.

הליך הגישור לא בא במקום עו"ד ולא בא במקום בית המשפט כמובן.

הליך הגישור מסייע לבית המשפט ללבן מחלוקות ולהגיע לכלל הבנות בלי מאבק מיותר.

אמנם עו"ד לא נוכחים בפגישות אצל המגשר, אך המגשר בהחלט עומד בקשר עם עורכי הדין ויונק גם מהם אינפורמציה לגביי התיק שיש בה לעזור לו ללמוד מה מקור המחלוקות ומה עמדת הצדדים.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ"ח.
במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל"צ.
טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509
נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999
בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו"ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

 

לשיתוף המאמר

שיתוף ב facebook
לשתף בפייסבוק
שיתוף ב linkedin
לשתף בלינקדין
שיתוף ב email
לשתף במייל
שיתוף ב whatsapp
לשתף בווצאפ

לקבלת עדכונים

לקבלת מידע נוסף ועדכונים חשובים בנושא

 
דילוג לתוכן