נהיגה תחת השפעת סמים

נהיגה תחת השפעת סמים היא לא רק פושע נגד הביטחון הציבורי והבטיחות בדרכים, אלא גם פושע נגד החוק. ההשפעות הפליליות של נהיגה תחת השפעת סמים עשויות להיות קשות ועשויות להשפיע על חיי הנהג לטווח ארוך. הנה כמה מההשלכות הפליליות העיקריות:

 

  1. הוצאת רישיון נהיגה:

נהיגה תחת השפעת סמים עשויה להביא להפסקת או לפסילת רישיון הנהיגה של הנהג. זה עשוי להיות לזמן זמני או עלול להיות קבוע, תלוי בכללי החוק של המדינה המתירה את זה. פסילת הרישיון מונעת מהנהג לנהוג רכב בזמן הקרוב ועשויה להשאיר אותו ללא אמצעי תחבורה ולהשפיע על היכולת שלו להרוויח פרנסה ולתרום לקהילה.

 

  1. עבירות פליליות:

במקרים של נהיגה תחת השפעת סמים, שגיאות נהיגה ותאונות דרכים עשויות להתקבל כעבירות פליליות. השלטון עשוי לדון בנהג כנגד התביעות הפליליות, ואם יוכח אשמתו, יוכל להיות מאושר הענישה כגון עונש מאסר, קנסות כספיים, או אף פסילת רישיון נהיגה.

 

  1. אחריות פיצוי:

במקרים של נהיגה תחת השפעת סמים שגורמת לתאונה ופציעה לאדם או לנכס, הנהג עשוי להידרש לשלם פיצוי לפגיעה שנגרמה. זה עשוי להיות סכום כספי גדול שיש בו התיישבות מחוץ לבית המשפט, או הוראת בית המשפט לשלם פיצויים כחלק מהדינים.

 

  1. רישום פלילי:

נהיגה תחת השפעת סמים עשויה להוביל לרישום פלילי ברישום הפלילי של הנהג. זה עשוי להשפיע על הזכויות של הנהג בעתיד, להגביל את הזכויות שלו, ולקובע את תחושת הביטחון שלו.

 

בסיכום, נהיגה תחת השפעת סמים היא פעולה העשויה להביא להשלכות פליליות רציניות ולשנות את חיי הנהג לטווח הארוך. חשוב מאוד להימנע מנהיגה תחת השפעת סמים ולפעול באופן בטוח ואחראי על כבישים ובדרכים.

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ”ח.
במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל”צ.
טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509
נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999
בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו”ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

 

לשיתוף המאמר

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ

לקבלת עדכונים

לקבלת מידע נוסף ועדכונים חשובים בנושא

 
דילוג לתוכן