שחרור ממעצר

כיצד מתבצע מעצר ומה ניתן לעשות?

מעצר יכול להתבצע במס’ דרכים ועל פי סמכויות שונות המופיעות בחוק.

ראשית תיתכן סיטואציה בה אתה נעצר על ידי שוטר ברחוב או בכל מקום אחר ואז אתה מובא לתחנת המשטרה – מעצר על ידי שוטר.

בתחנת המשטרה, לאחר חקירתך, ייתכן וקצין משטרה יורה על שחרורך ללא כל תנאי או בתנאים מגבילים – שחרור בתחנה / שחרור על ידי קצין משטרה.

ייתכן ולאחר החקירה יסבור קצין החקירות שיש עילה להורות על מעצרך למשך 24 שעות ואז הבאתך בפני שופט מעצרים – מעצר על ידי קצין משטרה.

מעצר על ידי שופט מעצרים שמאריך את המעצר שהחל בתחנה ” מעצר ימים” – מכאן הדרך לאבו כביר קצרה מאד – מעצר על ידי שופט מעצרים.

כאמור לעיל, שחרור ממעצר יכול להיות בתחנת המשטרה על ידי הקצין הממונה או באולם המעצרים על ידי שופט המעצרים.

באולם המעצרים ניתן להגיע להסדר עם הטוען המשטרתי בדבר שחרור ממעצר ושחרור בתנאים מגבילים או לנהל דיון ולקבל החלטה שיפוטית.

על ההחלטה שלא לשחרר אותך ממעצר או לשחרר ממעצר בתנאים שלא מקובלים על הסניגור, ניתן להגיש ערר על מעצר לבית המשפט המחוזי ובמידה ובבית המשפט המחוזי לא נתקבל הערר, ניתן לערור לבית המשפט העליון.

מעצר ראשוני יכול להתבצע על ידי שוטר שבידיו צו שופט המורה על המעצר וכן בסיטואציות שונות, ללא צו של שופט וזאת כאשר הנסיבות והאירועים בשטח מולידים את הסמכות לביצוע הליך המעצר (לדוגמא שוטר עד לביצוע עבירה) או לאחר שעוכבת הוחלט לעצור אותך – מעצר על ידי שוטר. המעצר יכול להתבצע בכל מקום, ברחוב, בבית או אפילו במקום העבודה.

על השוטר להביא את העצור ללא דיחוי אל תחנת המשטרה ושם מחליט הקצין הממונה האם לשחרר את העצור ממעצר בתנאים או ללא תנאים או להורות על מעצרו לפרק זמן של 24 שעות לכל היותר (48 במקרים חריגים ביותר) והבאתו בפני שופט מעצרים לדיון במעצר ימים.

 

כדאי ומומלץ להיעזר בעורך דין פלילי המתמחה בתחום

התכנים באתר זה הינם פרי עטו של עורך דין שאול דבח, אשר תחום התמחותו הינו המשפט הפלילי על כל סוגי העבירות ובכל הערכאות השיפוטיות לרבות בתי משפט לנוער בתי דין צבאיים, דיוני מעצרים וליווי בחקירות משטרה ומצ”ח.
במידה ונעצרת ו/או זומנת לחקירה במשטרה ו/או הוגש נגדך כתב אישום, הנך מוזמן לפנות למשרדי באמצעות הטופס ליצירת קשר בתחתית הדף, או באמצעות אחד מפרטי הקשר הבאים:

משרד ראשי: רחוב משה לוי 11, ראשל”צ.
טלפון רב קווי: 03-5094509, פקס :153-3-5096509
נייד למקרי חירום וייעוץ דחוף: 052-2340999
בקרו באתר המשרד בכתובת: www.ds-lawyer.co.il

לשימת לב: אין לראות בתכנים המובאים באתר זה ייעוץ משפטי ו/או תחליף לייעוץ משפטי. יודגש כי בכל הסתבכות עם רשויות החוק, יש להיוועץ לאלתר בעו”ד המתמחה בתחום הפלילי וזאת לשם קבלת ייעוץ משפטי ראוי, טרם קבלת החלטות בדבר התנהלות החשוד מול משטרת ישראל ו/או התנהלות נאשם מול הפרקליטות ובתי המשפט.

זכרו!!! ככל שתקדימו ותסתייעו בייעוץ משפטי ראוי, כך תקטינו את חשיפתכם לסכנות הטמונות בהליך הפלילי.

 

לשיתוף המאמר

לשתף בפייסבוק
לשתף בלינקדין
לשתף במייל
לשתף בווצאפ

לקבלת עדכונים

לקבלת מידע נוסף ועדכונים חשובים בנושא

 
דילוג לתוכן